.נעים מאוד, אני אסנת

טוב שבאתם.

אז מה אני עושה?

בכמה מילים: מתכננת. מעצבת. מלמדת. מצלמת. כותבת. 

 

והסיפור המלא:

מאז ומתמיד עיצוב ואסתטיקה היו נוכחים בחיי, ולפני מספר שנים הפכתי את עיצוב הפנים למקצוע שלי. אני מעצבת חללים מסחריים או פרטיים מתוך כוונה לעצב לכל אחד את המקום המיוחד שמתאים בדיוק לו. מחברת בכל חלל בין חומרים לאנשים.

 

אני אוהבת בתחילת כל פרוייקט את החיפוש אחרי השראה, אחרי משהו חדש. ניצוץ שמופיע ומתפתח לידי רעיון. רעיון שמתגבש בראש לתמונה, תמונות אקראיות שהופכות לחלל שלם. מעין תהליך אינקובציה פנימי שאחריו אפשר לצאת לדרך. 

 

מלבד גיבוש הרעיון והקונספט, תהליך העיצוב מורכב מכמה רבדים.

התכנון. תכנון מדויק שעונה על פונקציונאליות, מאפשר זרימה טובה בחלל וניצול טוב ויעיל שלו. חלל מתוכנן היטב מתאים עצמו לסביבה ומתכתב איתה. תכנון טוב משרת את המטרות שרצינו להשיג חלל ומייצר את התחושות אליהן כיוונו.

אני אוהבת את עבודת התכנון, בעיני היא כמו הרכבת פאזל. יש לחזור לשולחן השרטוט ולדייק אותו שוב ושוב עד שיש פיצוח וכל חתיכות הפאזל יושבות בדיוק במקום. לעתים גם הזזה של חלק אחד או שניים כבר עושה את ההבדל.

את הצורך בדיוק, תוך התייחסות לנתונים שונים ומתן מענה פונקציונאלי לצרכים אני מביאה עוד מלימודי ההנדסה שלי בטכניון. שם הושרשה בי ראיה הנדסית, מדויקת בעלת הגיון וסדר. בטכניון, בתואר הראשון, נבנה הבסיס לאני המקצועי שלי שעליו נוספו נדבכים שונים במהלך השנים.

סטיב ג'ובס אמר: "Design is not just what it looks like & feels like. Design is how it works" - זה בדיוק זה!

החומרים. חומר מספק צבע וטקסטורה בצורה העמוקה ביותר. הוא מעביר מסר מאוד מדויק ומכתיב את האוירה. אותו החומר בעיבוד שונה ייתן תחושה אחרת לגמרי. חומרים מייצרים תחושות, מעבירים מסרים לא מדוברים. עץ, ברזל, בטון הם רק חלק מחומרים דומיננטיים שכאשר נבחר לעבוד איתם ייתנו את הטון.

עבודה עם חומרים מלהיבה ומעוררת בעיני. האהבה לחומרים התפתחה אצלי במהלך השנים שחייתי במנהטן. שם ספגתי צורות, רעיונות, חומרים ואורבניזם טהור כחלק מהסביבה והיומיום. עם סנסורים פתוחים ספגתי השראה מכל דבר. שם נחשף בפני עולם שלם ועשיר, מסקרן ושונה. ההדים מהשנים הללו מלווים אותי עד היום.

הצבעים - צבע מייצר אווירה ואנרגיה ומאפשר לדייק את העיצוב בחלל. חום מול קור. ניקיון או עומס. את הצבעים ניתן להכניס בצורות רבות - כחומר, כצבע על משטח, כטקסטורה בטקסטיל או בריהוט. בכמויות דומיננטיות או רק בנגיעות קלות. משטחים גדולים או פריטים בודדים. גם מונוכרומאטיות היא החלטה של צבע, ומאפשרת לייצר שכבות ועומק.

את השימוש בצבע חידדתי במהלך השנים בהן הייתי קניינית ומנהלת סחר ברשתות קמעונאיות בתחומי העיצוב. במסגרת תפקידי אספתי וחיברתי מוצרים לכדי קולקציה אחת עם קו מקשר תוך ראיה מסחרית ופרקטית. בחרתי בתערוכות בינלאומיות את הפריטים המדויקים לקולקציה ולרשת.  בניית קולקציה היא כמו לספר סיפור באמצעות חיבור של פריטים.

כל הכלים שרכשתי בתחנות השונות בדרך מתחברים אצלי כשאני מלמדת עיצוב פנים סטודנטים בשנקר ובסטודיו בעבודת העיצוב. הם משרתים אותי במהלך הפרוייקט, בין אם הוא פרטי או מסחרי. בעבודתי אני משלבת את התכנון האופטימאלי עם חומרים וצבעים על ידי בחירות נכונות ומינונים מדוייקים  על מנת לייצר חלל פונקציונלי שמעביר רגש ונעים לשהות בו.  

אשמח לעצב גם עבורכם.

שנדבר?

2R6A9603-Edit_edited_edited.jpg

 אשמח שנהיה בקשר

רוצים לקבוע פגישה? 

אפשר ליצור איתי קשר בכל אחת מהדרכים הבאות:

דברו איתי 052-5949771,

לחצו על האייקון לשליחת ווטסאפ,

שלחו מייל osnat.barak@outlook.com

או פשוט מלאו את הטופס המצורף, מגיע מהר ישר למייל...

Thanks! Message sent.